Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Оформлення спадщини

Рано чи пізно багатьом з нас доводиться мати справу з питаннями, що пов'язані зі спадщиною. Матеріальні та процесуальні норми оформлення власності спадково закріплені в Цивільному Кодексі України, Законі України "Про нотаріат", Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженому наказом Міністерства юстиції від 22.02.2012 року і Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 року.

Оформлення спадщини у Києві та Київській області

Питання, пов'язані з успадкуванням, є доволі складними і мають безліч важливих нюансів. Для отримання консультації щодо спадщини у Києві та Київській області рекомендуємо звертатися до професійних юристів, які працюють в компанії ТЕДО. Вони допоможуть вам уникнути небажаних затримок при вступі у спадщину.

Не слід відкладати «на потім» оформлення вступу у спадок. Фахівці рекомендують не зволікати з оформленням спадщини, а звертатися до нотаріальної контори, щоб грамотно, правильно і з найменшими витратами часу і фінансів оформити та отримати документи на спадщину.

Законодавством України передбачаються певні документи для оформлення спадщини після смерті спадкодавця. Слід зауважити, що перелік документів залежить від способу успадкування. Умови та порядок спадкування регулює ряд цивільно-правових норм. В залежності від ситуації список необхідних документів може змінюватися. Цивільним Кодексом України передбачено дві підстави спадкування: спадкування за заповітом та спадкування за законом. Особи, визначені у заповіті, тобто призначені волею заповідача, мають пріоритетне право на спадкування.

Оформлення спадщини за заповітом

Як відомо, заповіт – це особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. У разі оформлення спадщини за заповітом (глава 85 ЦК), вам слід протягом шести місяців подати заяву про прийняття спадщини, тобто відкрити спадкову справу.

Оформлення спадщини на нерухомість

Надати та отримати в спадщину можна різного виду майно. Якщо склад спадщини включає лише рухомі речі, які не вимагають реєстрації, то така процедура завершується отриманням свідоцтва про право на спадщину. Якщо ж у спадок дісталася квартира, отриманням свідоцтва справа не обійтися. У цьому разі обов'язково необхідна реєстрація права власності у спеціальному державному реєстрі. Найбільш частими є випадки, коли спадкодавці залишають після себе житлове приміщення у вигляді квартири. Якщо ви проживаєте в квартирі спадкодавця і вважаєте, що цей факт робить вас спрадкоємцем, не спокушайтеся. Протягом шести місяців на цю квартиру можуть претендувати й інші спадкоємці. Своєчасне оформлення спадщини на квартиру Київ дасть вам впевненість, що вона дістанеться саме вам.

Займаючись оформленням спадщини самостійно, ви заощадите гроші, але витратите багато часу сил і здоров'я. В юридичній компанії ТЕДО готові надати вам необхідну допомогу у вирішенні спадкових спорів. Фахівці готові взятися за справи будь-якої складності і надати послуги з оформлення спадку в Києві. Вартість оформлення спадщини буде визначена у кожному конкретному випадку окремо, за погодженням з клієнтом з урахуванням усіх обставин справи.