Повідомлення про початок будівельних робіт

Повідомлення про початок будівельних робіт: вартість, терміни, документи

ВАРТІСТЬ ТЕРМІНИ ВИГОТОВЛЕННЯ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ
 • від 3000 грн
 • 1-2 місяці
  • Копія будівельного паспорта;
  • Правовстановлюючі документи на землю;
  • Паспорт;
  • Ідентифікаційний номер.

  Щоб почати будівництво на ділянці, недостатньо заготовити всі необхідні матеріали, найняти бригаду робітників і отримати базові дозвільні документи. Законодавство також накладає на забудовника зобов'язання повідомити про початок робіт у відповідні інстанції, тобто зробити повідомлення про початок будівельних робіт.

  Що таке повідомлення про початок виконання будівельних робіт

  Повідомлення про початок виконання будівельних робіт – це документ, який містить найменування об'єкта будівництва, відомості про будівельний паспорт або містобудівні умови та обмеження, інформацію про проектну документацію, дані про проектувальника і відповідального за авторський нагляд, а також інші важливі дані.

  На підставі повідомлення про початок будівельних робіт можна розпочинати роботи по зведенню індивідуальних (садибних) садових, дачних будинків не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) площею до 300 кв. метрів, а також господарських будівель і споруд, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорту.

  Крім того, у зв’язку з нововведеннями в чинне законодавство, на підставі повідомлення про початок будівельних робіт також дозволено будівництво об’єктів нерухомості, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), побудова яких здійснюється на підставі містобудівних умов та обмежень.

  Подання повідомлення про початок будівельних робіт у Києві та Київській області

  Згідно з українським законодавством, повідомлення про початок будівельних робіт у Києві та Київській області потрібно подавати до органу виконавчої влади, яким в даному випадку є Державний архітектурно-будівельний контроль (ДАБК). Відповідно до Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 №466, заповнюється тільки повідомлення про початок будівельних робіт.

  Повідомлення про початок виконання будівельних робіт потрібно відправити в ДАБК поштою, бажано рекомендованим листом з описом вкладення. Можна так само подати їх особисто через канцелярію до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням об’єкта. По Києву та Київській області також можна подати повідомлення через Центр надавання адміністративних послуг міста Києва, а вони вже в свою чергу передадуть його до ДАБК міста Києва або Київської області.

  Закон України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» встановлює терміни розгляду заявки. При цьому діє принцип мовчазної згоди: якщо протягом 10 робочих днів ви не отримали відмови, на 11-й день документ вважається таким, що набув чинності. Відповідно, ви отримуєте право починати будівельні роботи. На практиці повідомлення про початок будівельних робіт розглядається впродовж місяця.

  Важливий момент – замовник отримує право починати будівельні роботи на наступний день після подачі повідомлення.

  Переваги замовлення повідомлення про початок будівельних робіт в компанії ТЕДО

  Якщо вам здається, що оформити повідомлення про початок будівельних робіт у Києві за описаною процедурою – це складно і довго, то ви не помиляєтесь. ДАБК часто відмовляє

  у прийомі документів з незрозумілих причин, повертає необґрунтовано, не дотримується деяких процесуальних правил і т. д.

  Тому, щоб уникнути всіх цих проблем, краще замовити повідомлення про початок будівельних робіт, ціна якого, по суті, вимірюється навіть не в грошах, а в душевному спокої і швидкості його оформлення. Звертаючись в компанію ТЕДО, ви отримуєте цілу низку переваг, адже вам не доведеться:

  • марнувати час у чергах, оформляючи необхідні папери. В умовах сучасного законодавства вимоги до документів можуть змінюватись. В результаті ви можете витратити півдня в одній з інстанцій, тільки щоб дізнатися, що у вас не вистачає однієї з численних довідок, або документ заповнений неналежним чином.
  • витрачати час, збираючи підписи і печатки. Зараз, коли багато організацій ведуть будівництво, приватним особам вже не так просто потрапити в кабінет вчасно – адже юристи великих компаній знають всіх чиновників в обличчя і вміють домовлятися. У той час як вам залишається чекати під дверима.
  • хвилюватися з приводу термінів, втрачаючи гроші, власний спокій і повагу клієнта (якщо будинок будується на продаж).

  ТЕДО – це високий рівень професіоналізму і пошук максимально зручного для клієнта варіанту співпраці, тому сміливо телефонуйте нам або пишіть на електронну пошту – ми готові вирішувати для вас будь-які питання.