Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Повідомлення про початок будівельних робіт

Повідомлення про початок будівельних робіт: вартість, терміни, документи

ВАРТІСТЬ ТЕРМІНИ ВИГОТОВЛЕННЯ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ
 • від 3000 грн
 • 1-2 місяці
  • Копія будівельного паспорта;
  • Правовстановлюючі документи на землю;
  • Паспорт;
  • Ідентифікаційний номер.

  Щоб почати будівництво на ділянці, недостатньо заготовити всі необхідні матеріали, найняти бригаду робітників і отримати базові дозвільні документи. Законодавство також накладає на забудовника зобов'язання повідомити про початок робіт у відповідні інстанції, тобто зробити повідомлення про початок будівельних робіт.

  Що таке повідомлення про початок виконання будівельних робіт

  Повідомлення про початок виконання будівельних робіт – це документ, який містить найменування об'єкта будівництва, відомості про будівельний паспорт або містобудівні умови та обмеження, інформацію про проектну документацію, дані про проектувальника і відповідального за авторський нагляд, а також інші важливі дані.

  На підставі повідомлення про початок будівельно-монтажних робіт можна розпочинати роботи по зведенню індивідуальних (садибних) садових, дачних будинків не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) площею до 300 кв. метрів, а також господарських будівель і споруд, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорту.

  Крім того, у зв’язку з нововведеннями в чинне законодавство, на підставі повідомлення про початок будівельних робіт також дозволено будівництво об’єктів нерухомості, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), побудова яких здійснюється на підставі містобудівних умов та обмежень.

  Подання повідомлення про початок будівельних робіт у Києві та Київській області

  Згідно з українським законодавством, повідомлення про початок будівельних робіт у Києві та Київській області потрібно подавати до органу виконавчої влади, яким в даному випадку є Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ). Відповідно до Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 №466, заповнюється тільки повідомлення про початок будівельних робіт.

  Документ потрібно відправити в ДАБІ поштою, бажано рекомендованим листом з описом вкладення. Можна так само подати їх особисто через канцелярію до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням об’єкта. По Київській області також можна подати повідомлення через Центр надавання адміністративних послуг міста Києва, а вони вже в свою чергу передадуть його до ДАБІ.

  Закон України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» встановлює терміни розгляду заявки. При цьому діє принцип мовчазної згоди: якщо протягом 10 робочих днів ви не отримали відмови, на 11-й день документ вважається таким, що набув чинності. Відповідно, ви отримуєте право починати будівельні роботи. На практиці повідомлення про початок будівельних робіт розглядається впродовж місяця.

  Важливий момент – замовник отримує право починати будівельні роботи на наступний день після подачі повідомлення.

  Переваги замовлення повідомлення про початок будівельних робіт в компанії ТЕДО

  Якщо вам здається, що оформити повідомлення про початок будівельних робіт у Києві за описаною процедурою – це складно і довго, то ви не помиляєтесь. ДАБІ часто відмовляє

  у прийомі документів з незрозумілих причин, повертає необґрунтовано, не дотримується деяких процесуальних правил і т. д.

  Тому, щоб уникнути всіх цих проблем, краще замовити повідомлення про початок будівельних робіт, ціна якого, по суті, вимірюється навіть не в грошах, а в душевному спокої і швидкості його оформлення. Звертаючись в компанію ТЕДО, ви отримуєте цілу низку переваг, адже вам не доведеться:

  • марнувати час у чергах, оформляючи необхідні папери. В умовах сучасного законодавства вимоги до документів можуть змінюватись. В результаті ви можете витратити півдня в одній з інстанцій, тільки щоб дізнатися, що у вас не вистачає однієї з численних довідок, або документ заповнений неналежним чином.
  • витрачати час, збираючи підписи і печатки. Зараз, коли багато організацій ведуть будівництво, приватним особам вже не так просто потрапити в кабінет вчасно – адже юристи великих компаній знають всіх чиновників в обличчя і вміють домовлятися. У той час як вам залишається чекати під дверима.
  • хвилюватися з приводу термінів, втрачаючи гроші, власний спокій і повагу клієнта (якщо будинок будується на продаж).

  ТЕДО – це високий рівень професіоналізму і пошук максимально зручного для клієнта варіанту співпраці, тому сміливо телефонуйте нам або пишіть на електронну пошту – ми готові вирішувати для вас будь-які питання.