Введення в експлуатацію

Введення в експлуатацію: вартість, терміни, документи

ВАРТІСТЬ ТЕРМІНИ ВИГОТОВЛЕННЯ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ
від 8000 грн. 2 тижні
  • Правовстановлюючі документи;
  • Копія повідомлення про початок будівельних робіт;
  • Копія технічного паспорта БТІ;
  • Паспорт, ідентифікаційний номер.

Введення в експлуатацію будівельних об'єктів – важливий етап, завершальна стадія будівництва. Готовність до введення будинку в експлуатацію визначається за його можливостю функціонувати як житлового об’єкту. Це передбачає підведення до будівлі всіх необхідних комунікацій (електрики, водопостачання, каналізаційної системи та системи опалення), а також наявність можливості під'їзду.

Як і багато інші дії, пов'язані з нерухомістю і будівництвом, введення в експлуатацію регулюється законодавством, а саме Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», а також «Порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів» від 13.04.2011 року.

Відповідно до вказаних нормативно-правових актів, введення в експлуатацію об'єктів будівництва, що належать до I-III категорії складності, а також будівель, зведених на підставі будівельного паспорта та містобудівних умов і обмежень, здійснюється Державною архітектурно-будівельною інспекцією або її територіальними органами. Для того щоб отримати дозвіл на введення в експлуатацію замовнику (або його уповноваженій особі) необхідно, в першу чергу, заповнити спеціальний бланк декларації, який можна отримати в дозвільному центрі, територіальному органі або завантажити на сайті ДАБІ.

Після заповнення декларації слід надати два її примірники в територіальний орган ДАБІ за місцезнаходженням об'єкта будівництва. Це можна зробити особисто, а можна відправити документи рекомендованим листом з описом вкладення, або ж подати їх через дозвільний центр.

Інспекція протягом десяти робочих днів з моменту надходження декларації перевіряє повноту зазначених у ній даних і, якщо дотримані всі встановлені вимоги, на безоплатній основі реєструє її. Далі замовнику видається акт введення в експлуатацію. Датою прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта є дата реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Після введення житлового будинку в експлуатацію замовник отримує законну підставу для укладення договорів поставки на необхідні для функціонування його житла ресурси – воду, газ, електроенергію, а також права на включення даних про його нерухоме майно в державну статистичну звітність та на оформлення власності.

Введення в експлуатацію будинків, які належать до IV категорії складності, у цілому проходить за подібною процедурою, однак є і відмінності. Замовнику (його уповноваженій особі) потрібно заповнити не декларацію, а заяву, а також надати акт готовності об'єкта до експлуатації, складений у формі, передбаченій законодавством. Після цього документи подають у Державну архітектурно – будівельну інспекцію, яка і видає впродовж 10 робочих днів дозвіл на введення об'єкта в експлуатацію.

Якщо ви плануєте замовити введення в експлуатацію у фахівців, ми рекомендуємо скористатися послугами компанії ТЕДО.