Особа, яка має намір забудувати земельну ділянку або ж провести реконструкцію приміщення, зобов'язана взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, за місцезнаходженням об'єкта нерухомості.

Існує адміністративна відповідальність за самовільно збудований об'єкт нерухомого майна.

Поняття «самовільне будівництво» передбачається в статті 376 Цивільного кодексу України. Згідно нього, вважається самовільним будівництвом нерухоме майно, у тому числі споруда, будівля, житловий будинок, що побудовані або будуються:

Варто почати з того, що поняття «перепланування» у теперішньому законодавстві відсутнє.

Саме по собі перепланування передбачає проведення робіт усередині приміщення, без зміни будь-яких геометричних розмірів, тобто зовнішні характеристики об'єкта залишаються незмінними.

Якщо у Вас у власності знаходитися квартира, яка за розмірами перевищує 60 м2 або будинок, площа якого перевищує 120 м2, то Вам необхідно сплатити податок на нерухомість за квадратні метри, які перевищують встановлену норму.

Для того, щоб проводити певні будівельні або ремонтні роботи на прилеглій території до багатоповерхового будинку міста Києва, на будь-якій іншій території, яка не належить Вам по праву власності, або на території, що знаходиться у Вас в праві власності (оренді), але проведені Вами будівельні роботи якимось чином порушують благоустрій населеного пункту, Вам необхідно отримати контрольну картку на тимчасове порушення благоустрою та його відновлення.

Державними будівельними нормами передбачено, що на одній земельній ділянці може бути побудований тільки один житловий будинок. Поруч з будинком можуть перебувати інші споруди, але тільки як допоміжні, наприклад господарський блок, літня кухня, баня, гараж і т. д.

Проте існуючим законодавством не заборонено мати в цих допоміжних спорудах, житлові приміщення. Відповідно існує два варіанти оформлення другого будинку на ділянці.

У місті Київ дане питання регулюється Порядком утримання, ремонту, реконструкції, реставрації фасадів будинків та споруд на території міста Києва, затвердженого Рішенням Київської міської ради від 27 листопада 2003 року N 220/1094.

Згідно з цим порядком, паспорт фасаду – реєстраційний документ, яким фіксується архітектурне та колористичне вирішення (в тому числі за необхідності-художнє освітлення всіх фасадів споруди).

Топозйомка - це проведення комплексу робіт з метою створення топографічних карт і планів місцевості з допомогою вимірювань показань геодезичних точок земельної ділянки, на якій знаходиться об'єкт.

Топозйомку будівельної ділянки необхідно робити: при отриманні дозволу на будівництво, при проектуванні об'єкта капітального будівництва, при розробці генерального плану, при присвоєнні адреси (Київ), при обчисленні об'єму земельних робіт і т. п.

Для того, щоб отримати дозвільну документацію на початок будівництва при реконструкції приміщення або будівлі, Вам потрібно буде знайти:

  1. проектувальника,
  2. інженера технічного нагляду,
  3. архітектора-автора проекту здійснює так само авторський нагляд,
  4. підрядника,

з якими Ви підпишете відповідні договори, і вони в свою чергу призначать наказами виконуючих обов'язків на вашому будівництві.

Черговий кадастровий план – це графічне зображення земельних ділянок, розташованих у межах кадастрових зон і кварталів, адміністративно-територіальних утворень (село, селище, місто, район), із зазначенням номерів кадастрових зон і кварталів, їх граничних розмірів і кадастрових номерів земельних ділянок, між земельних угідь та сервітутів, територіальних зон.

Спочатку потрібно дізнатися, хто є правовласником даної земельної ділянки.

Ескізи є однією з основних складових проекту. Тобто поняття «ескізи» більш вузьке, ніж «проект». До складу ескізів входять фасади, розрізи, поверховий план і посадка будинку на ділянку. Ескізні наміри забудови необхідні для будівництва або узаконення будинку до 300 м2. На підставі ескізів виготовляється будівельний паспорт забудови земельної ділянки. Ескізні наміри виконуються в довільній формі і не вимагають виготовлення їх сертифікованим фахівцем. Ви самі можете намалювати ескізи від руки.

Доброго дня! Ми купили квартиру в новобудові під Києвом, зараз очікуємо здачі будинку. Квартира на останньому поверсі, висота дозволяє зробити перекриття і отримати дворівневу квартиру. Підкажіть, чи потрібно для перекриття отримувати дозвіл?

Скажіть, як простіше і дешевше зробити – отримати всі узгодження і дозволи перед початком будівництва приватного будинку, або побудуватися, а потім вже узаконити самобуд? Площа будинку згідно з проектом – 250 м 2.

Що робити, якщо в будівельному паспорті вказали не ті розміри будинку, які будуть насправді? Вийшло, що будинок заявлений 9 х 10,4 м, а за фактом вийшов 10х10,4. Чого з цим робити? Спасибі.

Підкажіть, будь ласка, які споруди потрібно вказувати в будівельному паспорті? Зараз закінчую будівництво будинку. Якщо з часом я побудую альтанку і лазню, не завадить відсутність даних про цих будівлях оформити будинок?

Добрий день! У мене є приватизована ділянка під забудову, я збираюся будувати будинок площею 150 м 2. Підкажіть, які документи потрібні, щоб почати будівництво? Обов'язково потрібен проект будинку?