Варто почати з того, що поняття «перепланування» у теперішньому законодавстві відсутнє.
Саме по собі перепланування передбачає проведення робіт усередині приміщення, без зміни будь-яких геометричних розмірів, тобто зовнішні характеристики об'єкта залишаються незмінними.
Перепланування здійснюється без дозвільних документів. Все, що потрібно після перепланування, - це отримання нового технічного паспорта. Не вважаються переплануванням ремонтні роботи, при яких зносяться несучі стіни, збільшуються кімнати за рахунок балконів і лоджій.
У свою чергу, реконструкція – це перебудова вже введеного в експлуатацію об'єкта будівництва в установленому законом порядку, що передбачає зміну його геометричних розмірів і/або функціонального призначення.
В результаті реконструкції відбувається зміна основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність тощо), забезпечується вдосконалення виробництва, підвищується його техніко-економічний рівень і якість продукції, що виготовляється, поліпшуються умови експлуатації і якості об'єкта.
тобто, реконструкція представляє собою більш масштабні роботи, які призведуть до зміни зовнішніх характеристик об'єкта. Це може бути об'єднання двох і більше квартир в одну, в тому числі розташованих на різних поверхах. Розширення площі об'єкта за рахунок зведення прибудови або нежитлових приміщень (горище, коридор, комора), роботи пов'язані із зміною теплоізоляційних властивостей будівлі (утеплення).
Якщо при переплануванні частина ремонтних робіт дозволяється виконувати без оформлення дозвільної документації, то реконструкція завжди вимагає попереднього дозволу для проведення ремонтних робіт та введення в експлуатацію об'єкта після завершення цих робіт.