Ескізне проектування

Проектування майбутнього будинку починається з складання ескізного проекту. На цьому етапі вже задаються конкретні розміри об'єкта, його прив'язують до місцевості і підлаштовують під смаки замовника. Ескізне проектування є офіційним документом. Це і технічне завдання для архітекторів, і своєрідний меморандум між замовником та виконавцем – наскільки добре вони зрозуміли один одного і як побажання клієнта вписуються в діючі будівельні норми.

Важлива складова проекту – його тривимірна візуалізація, щоб поглянути з різних ракурсів.

Ескізний проект будинку включає такі стадії роботи:

  • Розрахунок техніко-економічних показників. Це обсяг і собівартість будівельно-монтажних робіт, рівень механізації і продуктивності праці. Зіставивши дані показники між собою або еталоном, можна знайти саме економічно вигідне рішення для проектування.
  • Складання генерального плану. На схемі з відповідним масштабом зображуються об'єкти будівництва та інфраструктури, комунікації. Мета генплану – ефективно розмістити забудову на границях ділянки при дотриманні будівельних вимог. Також потрібно врахувати зручне підключення до центральних комунікацій та під'їзди до будинку, благоустрій території.
  • Складання ситуаційного плану. Геодезисти проводять топографічну зйомку ділянки, отримуючи дані про рельєф і наявні об'єкти: будівлі, комунікації, річки, дороги.
  • Геологічні вишукування. Склад ґрунту впливає на довговічність фундаменту, тому підбирається такий тип, який простоїть максимально довго на такому грунті.
  • Детальний план поверхів. На ньому схематично зображуються всі приміщення з їх площею, розставляються меблі та інженерні комунікації.
  • План покрівлі.

Ескізне проектування в Києві та Київській області

Щоб отримати ескізний проект, його потрібно узгодити в місцевому управлінні архітектури, а також затвердити в державній архітектурно-будівельній інспекції. Вони перевірять проект на відповідність нормам, наприклад, ДБН 360-92, яка визначає планування і забудову у міській та сільській місцевості. Також дані інстанції можуть висловити свої побажання до проектування.

Коли ескізний проект будівлі затверджений, ви зможете отримати від регулятора будівельний паспорт. На його базі можна вже готувати будівельний і робочий проект забудови.

Крім того, в місцевому органі архітектури та містобудування необхідно погодити паспорт фасаду. Це документ, в якому описані характеристики фасадних матеріалів і їх колір.

Замовити ескізний проект в компанії ТЕДО

Вирішивши замовити ескізний проект в компанії ТЕДО, Ви можете бути впевнені в успішному проходженні документа в дозвільних органах. Ми неухильно дотримуємося будівельні норми і готуємо найдокладніший план – у регулятора просто не буде приводів для зауважень.

залишитеся Задоволені і Ви. Ми проведемо всі процедури, щоб досягти максимальної відповідності проекту за Вашими побажаннями. Завдяки нашому ескізом, Ви отримаєте оптимальне рішення для реалізації своїх будівельних цілей.