Проектування житлових будинків

Для створення стильного і надійного будівлі потрібно мистецтво не тільки будівельників, але й архітекторів. Проектування житлових будинків вирішує безліч завдань, від оптимального розміщення об'єкта на ділянці до ефективного використання матеріалів. Це важливий етап як для замовника, так і виконавця, коли вони спільно визначають вид і концепцію свого дітища.

Проектування будинків ділиться на дві складові: ескізний проект і робочий проект. У них описуються технічні характеристики будівлі, вимоги до матеріалів і благоустрою території, інформація про інженерні комунікації та багато іншого. Робочий проект складається на підставі ескізного, узгодженого з клієнтом і містобудівними органами, а також техзавдання. У нього обов'язкового включається кошторис та пояснювальна записка.

Після того, як архітектор і замовник обговорили проект, на виділену під будівництво ділянку виїжджають геодезисти. Там вони проводять дослідження: топографічну зйомку, зазвичай самого «ходового» масштабу 1:500; беруть проби ґрунту. Робиться це для детального і генерального плану території, її майбутнього зонування, а також для підбору фундаменту, оптимального для даної грунту.

Отримавши дані про ділянку, до роботи приступає архітектор. Він готує ескізний проект, який закладає техніко-економічні показники – собівартість і продуктивність робіт, генплан, план поверхів та покрівлі. Головна мета даного етапу – у формі креслень показати параметри об'єкта, при цьому суворо дотримуючись норм законодавства: ДБН, СнИП, ГОСТ.

Проектування житлових будинків у Києві та Київській області

Проектування житлових будинків у Києві та Київській області вимагає затвердження ескізного плану в місцевих органах. Це ДАБІ, управління архітектури, столичний департамент міського благоустрою. Ствердну відповідь від регулятора або успішне узгодження з ним деяких пунктів дозволить зосередитися на наступному етапі – складання робочого проекту.

Його можна розбити на розділи: архітектурний, конструктивний, інженерний. Перший з них фактично дублює дані ескізного проекту. Мета архітектурного розділу – вписати об'єкт в архітектуру навколишніх будівель і відобразити всі ключові розміри. Сюди входять плани фундаментів, поверхів, фасаду, покрівлі; відомість заповнення дверних та віконних прорізів; генплан; колірні рішення і креслення розрізів.

У конструктивному розділі міститься інформація про конструктивних рішеннях, які відповідають за міцність і стійкість будівлі.

Інженерний розділ наповнюється даними про комунікаціях. Він розбивається на окремі підрозділи: електрозабезпечення, опалення та вентиляції, водопроводу і каналізації.

Ще проектування будинків у Києві та Київській області включає в себе ландшафтне проектування та благоустрій території. При індивідуальному проектуванні складається дизайн-проект. З його допомогою інтер'єр приміщення відразу готують під смаки клієнта, щоб він міг без зусиль виконати ремонт або перепланування.

Замовити проектування житлового будинку

Компанія ТЕДО – це один з кращих варіантів, щоб замовити проектування будинку. Наші працівники мають сертифікати проектувальника (ГІП) і архітектора (ГАП), тому Ви можете бути впевнені в їх професіоналізм і досвід. Ми також забезпечимо швидке отримання і узгодження документів в містобудівних інстанціях.

На проектування будинку ціна від ТЕДО – вкрай приваблива. Співпраця з нами дозволить Вам побудувати будинок своєї мрії за розумні гроші.