Приватизація земельних ділянок

Приватизація ділянки: вартість, терміни

ВАРТІСТЬ ТЕРМІНИ ВИГОТОВЛЕННЯ
від 18 000 грн від 2 тижнів

Приватизація ділянки – це законне право громадянина України оформити право власності на землю. У Земельному кодексі (ЗКУ) немає поняття «платна приватизація», інакше це буде вважатися покупкою ділянки у держави чи територіальної громади. Тому приватизація земельної ділянки, згідно із законом, не вимагає оплати. Але не все так просто: безплатність процедури з лишком «компенсується» юридичними перешкодами.

Приватизація земельних ділянок у Києві та Київській області

Реєстрація права власності на землю дозволяється в таких випадках:

  • Коли громадяни хочуть приватизувати ділянки, які перебувають у їх користуванні;
  • Коли відбувається приватизація землі в Києві та Київській області, що знаходиться в державній або комунальній власності;
  • Якщо фактичне використання ділянки не підтверджене документально. Тобто власник хоче оформити землю у Києві, на якій колись здійснив самовільне будівництво. Однак на практиці така можливість буде доступна з 2017 року, коли пройде 15 років з моменту прийняття Земельного кодексу;
  • Приватизація дачної ділянки, коли громадянин представляє дачний або садовий кооператив (товариство), який володіє наділом.

Приватизація земельної ділянки: що потрібно знати

Згідно ЗКУ, існують наступні ліміти для безоплатної приватизації:

  1. для будівництва будинку або господарських споруд - не більше 0,25 га для сіл, 0,15 га - для селищ та 0,10 га - для міст;
  2. оформлення землі у власність Київської області для фермерської діяльності – у розмірі паю, визначеного для сільських підприємств, що працюють в обраному районі. Або покладена частка визначається як середня по підприємствам або по району;
  3. приватизація садової ділянки – не більше 0,12 га;
  4. для будівництва дачі – не більше 0,10 га;
  5. приватизація ділянки під будинком для зведення гаража – не більше 0,1 га;
  6. для заняття особистим селянським господарством – не більше 2 га

Отже, ми розглянули гарантовані законом норми і випадки, які на папері дозволять узаконити власність на земельну ділянку. В житті, зрозуміло, такої ідилії не зустрінеш. А все тому, що потрібно зібрати численні документи для приватизації землі, а також доведеться вникнути в масу юридичних тонкощів.

Тому краще звернутися до фахівців, які глибоко розуміються в земельному законодавстві і застосовували свої знання на практиці. У компанії ТЕДО працюють як раз такі спеціалісти. Вони швидко і зрозуміло введуть Вас в курс справи і візьмуть самі неприємні клопоти на себе.

Ми надаємо комплексні послуги з оформлення землі. Наша допомога Вам знадобиться вже на перших етапах приватизації. Адже мало просто подати клопотання в місцевий орган влади, як це передбачено законом. Далі Вам мають юридичні баталії з бюрократами, які краще доручити компанії ТЕДО. Особливо, якщо ділянка, що Ви хочете приватизувати, не знаходиться в користуванні.

Судіть самі: разом з ідентифікаційними документами і зазначенням, який спосіб приватизації Вам підходить, потрібно надати графічні матеріали з розташуванням ділянки (викопіювання з кадастру). Після цього про слово «безкоштовний» можна остаточно забути, оскільки з'являються послуги, ящо підвищать вартість приватизації землі.

Наприклад, слід отримати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою, потім узгодити його з комісією, яка затвердить його тільки після державної експертизи. І фінальний етап: отримання акта та підготовка технічної документації. Як бачите, оформлення документів на землю – дуже кропіткий і тривалий процес, де потрібні терпіння і серйозна компетенція.

Так що доручіть його нам, щоб не поринути в трясовину погоджень і затверджень. Ми забезпечимо оформлення землі в терміни, які Вас приємно здивують. Ще одним сюрпризом для Вас стане фінансова сторона співпраці. Для приватизації ділянки ціна від нашої компанії – одна з найвигідніших на ринку, адже в неї вкладається швидкість і якість послуг.