НОВИНИ

З минулого тижня українці мають можливість узаконити побудовані без дозволу індивідуальні садибні і дачні будинки. Закон «Про внесення змін до Закону України « Про регулювання містобудівної діяльності»затверджено Верховною Радою у другому читанні і прийнятий 22 березня. Відповідно до документа №3696, ДАБІ зобов'язана протягом 10 днів з моменту подачі про заяви безкоштовно прийняти в експлуатацію об'єкт за результатами його технічного обстеження.

Вже у 2018 році створять Єдину базу даних звітів про оцінку нерухомого майна, щоб запобігти заниження бази оподаткування (оціночної вартості), яка буде забезпечувати:

10 листопада 2017 року наказом Мінрегіонбуду № 298 затверджена форма паспорта об'єкта будівництва, яка набрала чинності 2 січня 2018 року.

6 грудня 2017 року прийнята постанова Кабміну № 925 «Деякі питання удосконалення механізмів захисту речових прав на земельні ділянки» яка вносить відповідні зміни у механізм захисту прав на землю. Разом з тим внесено ряд змін до нормативно-правових актів Кабінету Міністрів.

КМДА заблокувала роботу інспекторів, що стежать в Києві за станом будівель, що мають культурно-історичне значення.

Не так давно ДАБІ повідомило, що має намір проводити реєстрацію Повідомлень про початок будівельних робіт - автоматично. Дана процедура має на меті те, щоб уповноважені особи не займатилися цією роботою, а все буде відбуватися в автоматичному режимі.

У Парламенті зареєстровано новий законопроект № 7290 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо суборенди земельних ділянок)».

Верховна Рада пропонує врегулювати проблемні питання використання земель, в тому числі, питання оренди та суборенди земельних ділянок.

15 листопада 2017 року прийнята постанова Кабміна № 869, що вносить відповідні зміни в чинне законодавство.

До Порядку проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури внесені зміни, які полягають у тому, що уряд виключив можливість проходження професійної атестації громадянами, що не одержали вищу освіту за відповідним напрямом професійної атестації.

16 листопада прийнятий за основу законопроект № 6403 «Про внесення змін до Закону «Про регулювання містобудівної діяльності».

Депутати планують внести ряд змін, серед яких:

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував прийняти за основу проект Закону України "Про внесення зміни до статті 99 Земельного кодексу України щодо уточнення видів права земельного сервітуту".

Законопроект № 7085 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері містобудування» був рекомендований до прийняття Комітетом з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

Наразі українці зможуть вже за спрощеною процедурою перевести свої дачні та садові будинки у житлові та мати можливість у них зареєструвати місце проживання.

Уряд України планує продавати громадянам житло у лізинг. Дана державна програма буде передбачати купівлю квартири навіть без першого внеску, а щомісячна плата буде не більшою, ніж плата за оренду такої квартири.

Улаштування нових і розширення існуючих балконів і лоджій та їх скління заборонено Державними будівельними нормами України.

Не всі знають, що за законом право отримати земельну ділянку має кожний громадянин України. Причому можна приватизувати цілих п'ять ділянок у будь-якій області.

Сьогодні Голова ДАБІ О. Кудрявцев зустрівся з делегацією китайської компанії TBEA в особі регіонального директора Томмі Тенгменгом.

Підприємство з Китаю планує реалізувати в Україні масштабний інвестиційний проект: будівництво найбільшої вітрової електростанції у Східній Європі.

В судовому порядку Державною архітектурно-будівельною інспекцією у Кіровоградській області було підтверджено правомірність дій у результаті винесення постанови про правопорушення у сфері містобудування та накладення штрафу на проекту організацію в розмірі 144 000 грн.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Порядку проведення обстеження прийнятих до експлуатації об’єктів будівництва» розроблено Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України.

Ідея створення Містобудівного Кодексу не є новою. Ще 10 років тому Кабінетом Міністрів була затверджена концепція Містобудівного кодексу і в 2010 році планувалося прийняття останнього проекту.

22 вересня 2017 року у Парламенті був зареєстрований Законопроект № 7136 «Про внесення змін до Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» щодо штрафних санкцій за триваюче правопорушення».

9 серпня 2017 року прийнятий Порядок функціонування інформаційної системи при здійсненні ліцензування господарської діяльності з будівництва об'єктів, що відносяться по класу наслідків (відповідальності) до об'єктів з середніми і значними наслідками, затверджений наказом Мінрегіонрозвитку № 194. Цей Порядок вступить в силу після його опублікування.