Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Узаконення мансард

Узаконення мансард: вартість

ВАРТІСТЬ
договірна

В нормативному документі ДБН Ст. 2.2-15-2005 «Будівлі і споруди. Житлові будівлі. Основні положення», мансардний поверх (мансарда) розглядається як поверх у горищному просторі, фасад якого повністю або частково утворений поверхнею (поверхнями) похилого або ламаного даху, при цьому лінія перетину площини даху і фасаду повинна бути на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги мансардного поверху.

Як узаконити мансарду?

Для того, щоб отримати дозвіл на переоформлення горища в мансарду, потрібно пройти ті ж процедури, які проходяться для перепланування квартири.

Узаконення мансард регулюється Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій» від 17.05.2005 року N 76.

Переобладнання і перепланування жилих будинків, призводять до порушення міцності або руйнування несучих конструкцій будинку, погіршення цілісності і зовнішнього вигляду фасадів, порушення вимог протипожежної безпеки та засобів протипожежного захисту, не допускається. Так само не допускається перепланування жилих будинків, що погіршує умови експлуатації і проживання всіх або окремих громадян.

Узаконення мансард у Києві та Київській області

Насамперед необхідно створити проект мансарди. Після цього з даним проектом необхідно звернутися до адміністрації міста, написати заяву, в якому просите дати вам дозвіл на приватизацію і забудову мансарди. Після цього потрібно зібрати схвалення епідеміологічної станція, пожежній службі, а також ЖЕК і БТІ.

Крім того, потрібно погоджувати будівництво з власниками сусідніх квартир в житловому будинку. Погодження є обов'язковим, і без його отримання ніхто не має права нічого надбудовувати. Власники квартир багатоквартирних будинків є одночасно співвласниками допоміжних приміщень цих будівель, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і т. п.

Відповідно до рішення Конституційного Суду України, викладеною в Рішенні від 2 березня 2004 року № 4-рп/2004, згідно з якою у багатоквартирних будинках, де не всі квартири приватизовані чи приватизовані повністю, власник (власники) неприватизованих квартир (їх правонаступники) і власники приватизованих квартир багатоквартирного будинку є рівноправними співвласниками допоміжних приміщень. Вони є рівними у праві володіти, користуватися і розпоряджатися допоміжними приміщеннями. Ніхто з власників квартир не має пріоритетного права користуватися та розпоряджатися цими приміщеннями (абзац перший підпункту 4.3 пункту 4 мотивувальної частини).

Коли всі ці документи зібрані, необхідно отримати дозвіл на здійснення будівництва. У місцевих органах виходить остаточне рішення. Коли будівництво закінчено, потрібно подбати про те, щоб зареєструвати дане приміщення в БТІ. Крім цього слід перереєструвати документи на квартиру і отримати новий техпаспорт.

Надіслати заявку або задати питання

Будь-ласка, введіть Ваше ім'я
Будь-ласка, введіть Ваш номер телефону
Будь-ласка, введіть Вашу адресу електронної пошти Помилка в адресі e-mail
Будь-ласка, введіть Ваше повідомлення