Узаконити самочинне будівництво

Узаконити самочинне будівництво: вартість, терміни, документи

ВАРТІСТЬ
ТЕРМІНИ ВИГОТОВЛЕННЯ

договірна

1 місяць

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ
  • Для будівельного паспорта:
  • Викопіювання з генплану, топозйомка, правовстановлюючі документи на землю( завірені нотаріально), паспорт, ідентифікаційний номер, ескізні наміру забудови земельної ділянки.
  • Для Повідомлення про початок будівельних робіт:
  • Правовстановлюючі документи на землю, паспорт, ідентифікаційний номер власника, копія будівельного паспорта.
  • Для технічного паспорта БТІ:
  • Правовстановлюючі документи на землю, паспорт, ідентифікаційний номер власника, копія повідомлення про початок будівельних робіт.
  • Для декларації про готовність об'єкта до експлуатації:
  • Правовстановлюючі документи, паспорт, ідентифікаційний номер власника, копія повідомлення про початок будівельних робіт, копія технічного паспорта БТІ.
  • Для присвоєння поштової адреси:
  • Правовстановлюючі документи на землю, паспорт, ідентифікаційний номер власника, копія зареєстрованої декларації про готовність об'єкта до експлуатації, копія технічного паспорта БТІ.
  • Для реєстрації документів на право власності:
  • Правовстановлюючі документи (оригінал) , паспорт, ідентифікаційний номер власника, зареєстрована декларація про готовність об'єкта до експлуатації (оригінал), технічний паспорт БТІ (оригінал), довідка про присвоєння поштової адреси

В Україні законодавство досить чітко і детально регламентує сферу архітектури і будівництва, а кількість документів, декларацій та дозволів, які необхідно отримати перед початком зведення навіть самого маленького будівлі, змушує багатьох вдаватися до такого методу, як самочинне будівництво.

Узаконення самочинного будівництва в Києві та Київській області

Стаття 376 Цивільного кодексу України під самочинним будівництвом має на увазі житловий будинок, будівлю, споруду, інше нерухоме майно, що було побудоване або будується на земельній ділянці, не відведеній для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Очевидно, самочинна споруда має свої як плюси, так і мінуси. З одного боку, з'являється можливість заощадити досить багато часу і не створювати собі зайвих проблем із відвідуванням державних установ і оформленням документів. Проте рано чи пізно виникне питання, як узаконити самобуд у Києві або іншому місті. До того ж, у будь-якому разі доведеться нести адміністративну відповідальність – сплатити штраф, а так само витратитися на допомогу юристів, без яких оформити самочинне будівництво довоі проблематично.

Ще одним, мабуть, самим негативним моментом є неможливість розпорядитися вашим нерухомим майном, оскільки у вас не буде офіційно визнаного державою права власності. Відповідно, ні продати, ні подарувати, не заповідати свою нерухомість ви не зможете.

Можна спробувати впоратися без послуг юристів і узаконити будівництво самостійно. Якщо вам вдасться подати повний пакет документів, що відповідають встановленій формі, органи державної влади не мають права на відмову. Однак необхідно врахувати, що процедур для того, щоб узаконити самочинне будівництво існує цілих три (спрощена, загальна та судова); кожна з них має свої особливості. Не вдаючись у деталі кожного із способів, просто відзначимо, що є ризик піти неправильним шляхом.

Важлива примітка – на сьогоднішній момент спрощена процедура не працює. Дія нормативних актів, що дозволяють спростити узаконення будівництва, була призупинена 31.12.2015. самочинно збудовані будинки можна ввести за повною процедурою або чекати чергового запуску спрощеної процедури введення в експлуатацію самочинно побудованих будинків.

Отже, сподіваємося, ви переконалися, що з проханням узаконити самобуд бажано відразу ж звертатися в компанії, які дійсно в цьому розбираються, і ТЕДО – одна з них. Ми точно знаємо, як швидко і в повній відповідності з законодавством оформити самочинне будівництво в Києві для будинків будь-якої площі і давності побудови.

Послуга «узаконити самочинне будівництво Київ» включає оформлення звіту про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта, реєстрацію в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за місцем знаходження об'єкта, декларації про готовність об'єкта до експлуатації та багато іншого. Фактично, ви отримаєте повний пакет документів «під ключ».