Відновлення документів на нерухомість

На жаль, в житті трапляються ситуації, коли документи на нерухомість втрачені, безнадійно пошкоджені або викрадені. Часто власник документів дізнається про це безпосередньо перед укладанням угоди продажу або обміну квартири чи будинку. В таких випадках здійснення угоди, зрозуміло, просто неможливе. В такому разі варто пам’ятати, що втрата документу не призводить до втрати права власності, тож власнику потрібно якомога швидше зайнятися процесом відновлення і отримати дублікат.

Як відновити документи на нерухомість?

Вибір органу, у який слід звертатися з таким про отримання дублікату, буде залежати від типу довідки або свідоцтва, які потрібно отримати. Зазвичай видачею дубліката документів на нерухомість займається той орган або особа, що його видав.

Так, при втраті або пошкодження свідоцтва, виданого БТІ, необхідно в нього ж подавати заяву про поновлення документів на нерухомість. Якщо ви зверталися до державного або приватного нотаріуса, то проблему втрати документів на нерухомість також можна вирішити, вдавшись до їх допомоги. Всі нотаріально завірені акти передаються на зберігання в державний архів, тож отримати необхідний документ цілком можливо.

Крім заяви, для відновлення документів на житло або землю в Києві та Київській області, можуть також знадобитися паспорт, копії втрачених документів, якщо вони є, або будь-яке інше непряме свідчення про право власності: квитанції про оплату дій по видачі дубліката тощо.

Якщо ніяких правовстановлюючих документів (договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про вступ у спадщину тощо) у власника немає, і немає можливості довести відсутність злого умислу при оформленні дублікатів документів на право власності, залишається крайній варіант – звернення до суду.

В законодавстві України, а саме в статті 392 Цивільного Кодексу, закріплена можливість звернутися до суду з позовом про визнання права власності. Рішення суду по такій справі і стане ваші правовстановлюючим документом, на підставі якого вже можна буде подавати, наприклад, заяву про поновлення документів на квартиру у Києві у відповідний орган.

Послуги з відновлення документів на право власності в Києві та Київській області

Незалежно від того, в судовому або позасудовому порядку потрібно провести відновлення документів на нерухомість, професіонали, які працюють в компанії ТЕДО, зможуть надати вам якісну юридичну допомогу. Ми маємо великий досвід роботи як з виконавчою гілкою влади, так і з судовою, і зможемо представляти ваші інтереси в будь-яких органах.

Наша компанія надає послуги з відновлення документів на право власності Київ, і пропонує своїм клієнтам максимально комфортні умови співпраці та безкоштовні консультації. Якщо хочете дізнатись детальніше, дзвоніть в компанію ТЕДО або пишіть на електронну пошту.