Ескізи є однією з основних складових проекту. Тобто поняття «ескізи» більш вузьке, ніж «проект». До складу ескізів входять фасади, розрізи, поверховий план і посадка будинку на ділянку. Ескізні наміри забудови необхідні для будівництва або узаконення будинку до 300 м2. На підставі ескізів виготовляється будівельний паспорт забудови земельної ділянки. Ескізні наміри виконуються в довільній формі і не вимагають виготовлення їх сертифікованим фахівцем. Ви самі можете намалювати ескізи від руки.

Проект - цілий комплекс документів, який включає в себе архітектурну частину, конструктив, ескізи і т. д. Проект потрібен, якщо Ви зібралися будувати чи узаконювати будинок понад 300 м2, а так само при реконструкції.

Проект об'єкта архітектури розробляється проектувальником, який має ліцензію на цей вид діяльності згідно з законодавством, під керівництвом або з обов'язковою участю головного архітектора проекту та/або головного інженера проекту, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат.

Для розробки проекту замовник повинен надати містобудівні умови і обмеження, технічні умови і завдання на проектування. Проект підлягає обов'язковому затвердженню.